Chlpky?nie..

22. dubna 2009 v 18:06 | Kikuska |  Krása od A po Z
Určitě to znáš - všude kam se podíváš, samé chlupy :-D Prostě ti to vadí, chceš být sexy, aniž by ti z pod paží vykukovaly chomáče tmavých chlupů, či v bikinách trošku níže :-D To se dá zařídit - a i bezbolestně! I když ti mamka kdovíkolikrát opakuje, že když s tím jednou začneš, nebudeš moct přestat, ale už jsi jí vysvětlila o metodách, které vydržejí dlouhé týdny? O bezbolestných metodách, které nepůsobí žádná zranění?

1. EPILACE
Epilace je odstranění chloupků i s vlasovou cibulkou. Provádí se pomocí elektrických strojků, epilačních vosků a laserů.

2.DEPILACE
Depilace je dočasné odstranění pouze těch chloupků, které jsou nad povrchem pokožky.
! Samozřejmě jsou i ženy, které si chloupky vůbec neodstraňují. A tak bys i ty měla vědět, že odstraňování chloupků je jen a jen na tvém osobním rozhodnutí.

JAK NA CHLOUPKY - několik tipů pro správné holení
Před holením se osprchuj, nebo ještě lépe vykoupej. PO dvou až třech minutách v teplé vodě chloupky zmněknou, takže se dají lépe oholit.
K holení používej nejlépe speciální gel pro dámské holení. Vytváří se na pokožce tenský film, který usnadňuje pokožce klouzání strojku a zabraňuje vysoušení.
Radši nepožívej mýdlu. Vysušuje pokožku a ucpává holící strojek.
Nepoužívej holící strojek pro muže, ale vyber si v obchodě strojek pro dámské holení. Buď opatrná a na strojek netlač. Vyvíjej na strojek co nejmenší tlak a chloupky odstraňuj ve směru, který ti je nejpříjemnější. Zbytečně nepsěchej.
Používej ostré čepelky. Předejdeš tak drobným rankám a podráždění pokožky.
Po holení ošetři pokožku tělovým mlékem nebo regeneračním balzámem, který zvyšuje pružnost a vláčnost pokožky.
Nejlevnějším, jednoduchým a rychlým odstraňováním chloupků je holení na mokro. Jedná se snad
o nejpopulárnější a nejoblíbenější metodu, kdy se vyholují chloupky nohou, partií třísel a podpaží
speciálním dámským holícím strojkem. Za pár dní však chloupky znovu vyrostou. Holící strojek totiž holí chloupky na úrovni kůže, a proto budeš muset tento postup po několika dnech vždy opakovat. Při dorůstání se ti ale budou zdát chloupky silnější a tmavší. To proto že dorůstá v podstatě seříznutý konec chloupku. Jinak holení nemá vliv ani na délku, ani na barvu ochlupení, nemusíš se tedy obávat, že ti narostou tmavší a silnější chloupky. Pokud ti tato metoda vyhovuje, používej pokud možno nejen strojek určený ženám, ale i speciální gel pro dámské holení, chloupky ta snadněji oholíš.
Bez chloupků zůstaneš o několik dní déle, použiješ-li depilační přípravky - krémy, pěny... Cenově jsou dostupné a mají i velký výběr. I jejich použití je jednoduché. Po nanesení necháš přípravek několik minut působit a pak ho z pokožky smyješ, nebo setřeš pomocí plastové stěrky a tím ho odstraníš i s chloupky. Jestli máš pleť přeci jen o něco citlivější, nejprve přípravek na malém kousku kůže vyzkoušej. Po depilaci pokožku ošetři tělovým mlékem.
Další metoda je ostraňování chloupků pomocí epilačních vosků. Pleť je po ní hladká, chloupky jsou ostraněny i s vlasovou cibulkou a dorůstají znovu až po 2-4 týdnech. Její nevýhodou je bolestivost, protože se jedná o vytrhávání chloupků a z tohoto důvodu se používá jen na hody nebo na chloupky nad horním rtem.
Dnes jsou hodně populární epilační strojky. Vytrháváají chloupky i s kořínky, takže tvoje pokožka bude hladká po několik týdnů. Navíc odborníci tvrdí, že častým vytrháváním chloupky řídnou a slábnou, starosti však můžeš mít se zarůstáním chloupků Proto je vhodná krouživá masáž pokožky karzáčem nebo žínkou z lufy.
Další metody: depilační cukrová pasta (nanese se na nohy a poté se odlepí), elektrokoagulační jehla (provádí se ve zdravotnickém zařízení, jehlu vloží lékař pod povrch kůže až ke kořínku a tím ho zničí. Je to pomalé a na celé nohy nestačí, pouze na jemné chloupky v obličeji, apod.), laser (pouze pro tmavé chloupky)...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mamkos mamkos | E-mail | Web | 12. června 2009 v 16:45 | Reagovat

ved na holenie pod pazuchou nepotrebujete ziadne strojceky staci si trosku namydlit alebo naniest penu na chlpi a ziletku a  prejt ziletkou to je jedno akou ja osobne okolo toho vedu nerobim som oholena do minuty a ked som  prvy krat skusala tak som sa bala ze sa porezem ale porezat sa je asi umenie

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama