Menstruace a omezení?

16. dubna 2009 v 15:45 | Kikuska |  Menštruácia
Znamená menstruace nějaká omezení?
V žádném případě to tak nemusí být! Opravdu není důvod, proč by ses kvůli menstruaci měla vzdát svých oblíbených činností. Můžeš klidně sportovat, pracovat nebo se bavit. Pokud si vybereš vhodné vložky nebo tampóny, nemusíš se bát ani o své oblíbené součásti šatníku. Nic nebude vidět a můžeš se vsadit, že si neušpiníš své šaty.

Je možné během menstruace sportovat?
Měsíčky jsou normální, zdravá součást ženství. Ať už se rozhodneš pro vložky nebo pro tampóny, stále se můžeš věnovat oblíbeným sportům a cvičení.
Je možné chodit během menstruace plavat?
Ano, je. Právě používání tampónů umožňuje plavání i při menstruaci, protože veškerá krev je zachycena uvnitř těla. Nezapomeň vyměnit si tampón těsně před plaváním a po něm.

Jak menstruaci ovlivňuje cvičení?
Přiměřené cvičení nemá vliv ani na délku ani na sílu tvé menstruace. Ve skutečnosti ti naopak může pomoci zmírnit menstruační křeče. Cvičení je důležité pro zdraví a mělo by se stát součástí tvé přirozenosti. Náročný fyzický trénink, jakým je třeba příprava na maratón, však může způsobit vynechávání menstruace (amenorea).

Můžeš si při menstruaci dopřát horkou koupel?

Během menstruace je ze všeho nejdůležitější čistota. Teplá sprcha je v období menstruace vhodnější řešení než koupel - dokonce ti může ulevit od křečí a celkově se při ní uvolníš.

Můžeš si během menstruace mýt vlasy?
Ano. Vlasy by sis měla mýt pravidelně, abys vypadala a cítila se dobře. Není důvod mytí vlasů v tomto období vynechávat. Myješ-li si vlasy ve sprše, doporučujeme použít při silném krvácení tampón. Někomu však může být tampón při sprchování nepříjemný - rozhodnutí záleží jen na tobě.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kilo Kilo | 1. srpna 2014 v 15:33 | Reagovat

Trochu sa bojim kupať alebo sprchovať pri menštruacii. Všetci mi hovoria že keď sa tam dostane voda tak ochoriem alebo dostanem infekciu... Tak sa pytam...Mam sa kupať,sprchovať alebo si to mam  len utrieť ???

2 Naty Naty | 21. srpna 2015 v 21:15 | Reagovat

Neboj sa infekciu určitr nedostaneš keď sa ti tam dostane voda. Ale radšej sa osprchuj. Je to lepšie hlacne pre teba.
[1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama